![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEinX6SKsWi3O4abLdwq01R-vevdIQNpcx_Zh2Q_kGMBbBm_58DDC2su2VBwNYoIPvsKzMOynp04Ez1NgBxUGcASlRgi70opGTSV0Ocju1frLD8XbC2k6mGIPJddBs9zESgXGE8j0PFXJdk/s320/Valentines.bmp)
The grocery store sells Valentines in their seasonal section. Each box of Valentines sells for $2.99. The store purchased 76 boxes of Valentines for $1.37 from the manufacturer. If they sell all of the boxes, how much profit will they make?
Send answers to kellys3ps@sbcglobal.net
Good Luck!
Kelly
No comments:
Post a Comment